EBC Opening Night AB Brussel review & pictures: Freddie |
![]() |
Vandaag start van de Europese hoogmis van de blues in Brussel. Gedurende 3 dagen zal het circus van de European Blues Challenge zijn tenten opslaan in onze eigenste hoofdstad en zal de AB voor de blues liefhebbers de ‘place to be’ worden. Niet alleen in den AB zal blues het hoofdthema zijn maar in diverse kroegen in de omgeving zullen onze eigen talenten van zich laten horen. De randanimatie start al met een European Blues Challenge Expo in de St. Gorikshallen waardoor diegene die er een weekendje Brussel van willen maken zich niet zullen vervelen want zo is er op zaterdag ook een Blues Market gepland in het Novotel. Na de ‘Opening Night’ kan je in vier cafés terecht voor optredens van Vintage Vince, The Blues Vision, Shakedown Tim & The Rhythm Revue en Drop D met Big Dave en enkele special guests maar de eer om de ‘Opening Night’ van deze EBC op gang te trappen is voorbehouden aan Hideaway in de AB. Deze avond werd gereserveerd voor de groepen die in het verleden van deze EBC reeds de kleuren van ons land mochten gaan verdedigen. De ‘parleur’ van dienst had Guy Verlinde moeten zijn die in 2012 samen met zijn Mighty Gators in Berlijn verdienstelijk vierde werd in de wedstrijd. Guy had andere verplichtingen en dus mogen voor mij 2 nobele Hideaway aankondigen die onze kleuren in 2013 bij onze zuiderburen in Toulouse mochten verdedigen. Hideaway hier voorstellen is uiteraard al lang niet meer nodig want deze formatie met Ralph Bonte, Jean-Marie Herman, Johan Guidée, Eric Vandekerckhove, Geeraard De Groote en Patrick Cuyvers hebben al op ieder bluesfestival de naam waardig de ambiance weten te maken. Als opwarmer kan dit dus al tellen en zo leren ze hier in de AB de vrolijke kant van de blues kennen met een mix van blues, soul en gospel.
Howlin’ Bill kregen af te rekenen met een klein beetje pech want de ‘Winne’ had zich aan de voet geblesseerd met misschien wel door zijn ijver hier van links naar rechts door de AB te hollen maar staand of zittend op een stoel betekent voor Winne Penninckx geen euvel want hij blijft hierbij ijzig kalm en zijn bass klinkt alsof er niets aan de hand is. ‘I’m Hungry’ klinkt uit de boxen en daarmee weten we dat Howlin’ Bill gelanceerd is om zijn talrijke fans hier vanavond te behagen.
Ook Fred en zijn Healers kunnen steevast rekenen op een grote schare aanhangers en zette hier vanaf noot 1 eveneens de AB in brand. Samen met zijn opzwepende Healers weten ze steeds weer met stevige bluesrock de aanwezigen te beroeren en zelfs de zittende aanwezigen kunnen hun moeilijk bedwingen. De ‘Lovers Boogie’ blijft het steeds weer doen like a real rockin’ machine.
Met op de TV niets dan beelden van voorbije edities van Blues Peer voelen we ons hier zelf al thuis en terwijl de volle keet hier aandachtig naar onze ‘Vince’ en zijn pre-war Delta blues blijven luisteren vervolgen wij onze kroegentocht met de zekerheid dat nummers als zijn ‘Rain and Thunder’ of Muddy’s zijn ‘Can’t Be Satisfied’ hier wel zullen aanslaan.
Alweer volle bak in deze kroeg en onze Nederlandse vrienden schuiven uiteraard korter bij wanneer Arne zijn haarscherpe gitaarrifjes laat klinken. Met hun ‘Kind Of Blues’ hebben dit jonge power trio al zeer goede recensie mogen ontvangen en de castelein van café Kafka zal zich uiteraard goed voelen bij nummers als ‘Make Me Feel Good’ en ‘Voodo Gal’ en de rest van onze blues society zalongetijfeld nog veel gaan horen van Anre, Hanne en Klaas want ze klinken zelfs al als oude rotten.
Wel donkere kroeg deze Roskam en dan heb ik het over het licht maar het past precies bij het sfeertje dat Shakedown Tim en zijn revue nodig hebben om ons enkele decennia terug in de tijd te brengen met nummers als ‘King Bee’ en zelfs op de tonen van hun versie van ‘Blues After Hours’ zien we zowaar de eerste bluesdansers verschijnen en we’re feeling good!
Voor ondergetekende begint het ligt uit te gaan en dus zakken we af richting parking waar een ‘vette’ rekening ons licht op te wachten. Onderweg nog een ‘wit licht’ zien flitsen en dan dank ik zo van…dat is geen blues da’s rock ’n roll. Tot merge! |
|